Únor 2017

Honne - Good Together

26. února 2017 v 15:58 | Miss Clara |  Listen to music
Your new jam:
Honne - Good Together

Cause you and I we are good together... You make me feel much better cause girl we are good together.


Potkal jsem kámoše

26. února 2017 v 14:07 | Manželská Poradna |  Philosopher's stone
" Jsem ráda, že vidím, že jsi v životě konečně šťastný..." - věta, kterou z huby opravdu nevypouštějte, pokud jste něčí bývalka, protože větší kýčovitou blbostí se ve vaší pozici už vyjádřit asi nemůžete

Stará moudra z kina

25. února 2017 v 16:11 | Says Who |  Philosopher's stone
Nikdy preventivně nevěř nikomu, komu nechutná popcorn.

Giorgio Moroder ft. Karen Harding - Good For Me

25. února 2017 v 16:10 | Miss Clara |  Listen to music
Karen rocks again:
Giorgio Moroder ft. Karen Harding - Good For Me

Sometimes it feels like you too good for me...


AKA sense

23. února 2017 v 18:24 | Lady C |  Adventures of my life
Jedna věc mě docela úspěšně utěšuje. Fakt, že on jen chce, abych byla v životě šťastná...

Broken record

23. února 2017 v 18:22 | Last Warrior |  Blah blah blah
V mém životě se opakuje jedna smyčka. Pořád čtete takové ty motivační citáty všude na facebooku, občas potkáte nějakého extra namotivovaného jedince in persona... Svět vám v docela pravidelných intervalech tlačí do hlavy, že jestli nejste šťastní, tak musíte odejít. Ano, logicky fakt nemá smysl dělat něco, co nás mučí. Proč dělat dobrovolně něco, co vám otravuje život? Když to fakt dělat vlastně vůbec nemusíte.

Třeba já... Periodicky nadávám na všechno a úplně všechny, kdykoli se musím podívat na svojí diplomku. Pak sedím a vyčítám si, že se chovám jako kretén. Pak to udělám znovu...
A člověk tak sedí a říká si: "Sakra a proč jako dělám něco, co mě tak sere? Proč si jako ničím život, plýtvám čas a trpělivost některých nebohých bytostí, které se zrovna vyskytují kolem mě? Proč to dělám, když bez toho všeho by mi bylo pravděpodobně mnohem líp?"

Proč nedělám něco, co mě těší. Vždyť můžu. A nedá se to popírat, já můžu prostě říct, že tohle dál odmítám dělat. Ukončila bych prostě obor, přesla bych hladce na druhý, který dělám zároveň a který mi dělá mnohem větší radost a bylo by... Vymalováno na růžovo. Ale mě sere, že jsem strávila 5 let na fakultě a neměla bych titul za to, co tu pět let studuju. Mě sere, že tu dřu jak kůň a nemám svou zaslouženou publikaci v nějakém alespoň pseudodůležitém časopise s pseudoimpaktem. Mě by sralo mít jen Mgr. před jménem, když to má dneska každý vidlák. Ale stojí mi život za to, abych si třeba další rok navíc rvala játra sbíráním dalších dat na projektu, jehož smysl jsem za dva roky asi prostě nestihla pochopit a navíc tak pochybným způsobem, že se vyloženě bojím psát metodiku experimentu? Jen abych si mohla před jméno napsat fakt originální zkratku, že jsem malý doktor přírodních věd? Sorry, to nevím...
A to je ten problém. V životě občas stojíme před docela těžkým rozhodnutím. Takové to rozhodnutí, když se snažím donutit vlastní matku, aby opustila školu, kde víc jak 20 let vychovává nevychovatelné spratky, kteří za to halt nemůžou, protože jejich rodina není zrovna příkladem toho správného amerického filmu. Protože možnost najít si lepší práci je jedna věc, ale opustit to, co vám přirostlo k srdci a nějak vám na tom asi záleží, je věc druhá. Opravdu jsme schopní opustit něco, co je pro nás důležité, abychom si díky tomu vážně vážně hodně ulevili?
Ano, lidi umí utýct za lepším. Ne vždy je to jednoduché. Ale většinou nakonec musíme uznat, že naše rozhodnutí bylo víc než správné. Ale jak má člověk utéct od rozdělaného úkolu, i když mu snaha o seškrtnutí položky ze seznamu "musí se udělat" tak trochu píchá připínáčky do chodidel a ono se takhle nedá úplně dost dobře jít dál?

Vážně nevím. Jsou zkrátka chvíle, kdy sedíme a rozhodujeme se nad tím, kolik času ušetříme, když teď po promarněných letech přestaneme. A to není tak docela příjemná evaluace.

<vietnamská sámoška>

23. února 2017 v 17:18 | Pedagog |  Adventures of my life
Víte kolik stojí štěstí? 12,90 korun přesně. - Jeden pytlík slaných preclíků vyřeší všechna vaše trápení.

N&K dilemma

7. února 2017 v 15:57 | Missy |  Adventures of my life
Když je ti blbý lajkovat chlapy na facebooku, protože přece nechceš, aby si chudák připadal méněcenný...