Březen 2017

Unavená

18. března 2017 v 11:29 | Zoufalé Nemanželky |  Blah blah blah
Mám pocit, že celý můj akademický život je jeden hodně špatný vtip. Připadám si jak nemohoucí idiot, za kterého musí neustále někdo opravovat jeho práci. Dělám práci, na které mi nezáleží a jejíž smysl sice necházím, ale přijde mi natolik zoufalý a malicherný, že nevím, proč takovou kravinu vůbec dělám. Jsem unavená, vzteklá, od rána do večera jenom pracuju a neustále trpím dojmem, že nemám čas normálně žít. Celé je to divná fraška působící jako pokus o duševní sebevraždu.

Z toho všeho nakonec plyne jediné - že jsem na nějaké škole, zoufale se snažím získat nějaký titul, a když se na to tak podívám, přijde mi, že celá ta zoufalá snaha je vlastně svým způsobem pouze pokus o zmaření několika let života někde, kde možná reálně nechci vůbec být. Ne za tu cenu, kolik to stojí. Ne v případě, kdy mám pocit, že už mi to nic nedává, jen pot a slzy.

Chtěla jsem něco dokázat, něco smysluplného dělat... ale kdykoli se blíží konec nějaké etapy, tak se všechno zdá zbytečné, všechno, co jsem udělala, chci okamžitě po dokončení zahodit a zničit. Nemám úctu k vlastní práci, vlastní práce je mi bohově ukradená, dělám většinu toho co dělám jen proto, že mi to někdo řekl a už se nesnažím ptát, k čemu to proboha je. Nemám sílu na to cokoli zpochybňovat, nemám sílu na to se o cokoli zajímat. Všechno je mi fuk a udělám cokoli, jen abych se s co nejmenší bolestí dostala k nějakému podělanému titulu, který mi v reálu přiznejme si moc k ničemu asi nebude. ... dobře se s ním mává.

Za tu dřinu nejsem schopná ani dosáhnout na lepší známky, na stipedium na nic... a vůbec nechápu, proč vůbec vynakládám takové úsilí, když můžu celou tu školu projít s trojkami včetně státnic a diplomky. Když by to všechno mohlo být 100x víc shity a každému by to bylo jedno. Oni vám to dají, když nebude vypadat jako totální trotl, tak vám to dají. Tak proč se tak snažím, když pak co? Jste jen průměrná šeď, jen jeden z mnoha lidí, kteří dostanou nějaký papír.

Jasně, říkáte si, jak to půjde, jak časem možná se dostanete k tomu, že něco budete dělat, něco zlepšíte, něco ovlivníte... Zatím jste ale jenom vůl, kterému školitel přepíše každé čtvrté slovo ve větě. A tak vám nevím, můžeme si říkat, ok, vadí ti to? Tak se seber a vypadni a jdi pracovat nebo co já vím... Šak ano, ale to by člověka nesmělo tlačit to za zády. Kolik let a sil už tomu dal a jak je to pořád na houby. Jak pořád doufáte, že se to zlepší, jak pořád doufáte, že budete k něčemu dobrý, že jednou tomu zoufalému systému pomůžete. Že pomůžete nějakým lidem jako vy. A to je motivace v tom pekle zůstat.... V tom pekle za tu almužnu, kterou vám v doktorátu dají. No není to směšné?

Už zase začřínám mít pocit, že nejlepší životní dráha je sbalit si kufry a vypadnout a nikdy se nevrátit. Žít pod mostem v karavanu, hrát na kytaru a co mi chybí... No a když dojdete až sem. Najednou začnete mít jen kvůli nějaké zjebané diplomce dojem, že život nemá absolutně žádný smysl.

Svět přichází o básníky, ale básníci v duši nikdy neumírají. Jenom blbnou...

Bitches everywhere

14. března 2017 v 22:28 | Thrill Kill |  Laughing lungs out
Tito lidé vystihují ideu reakce "to mě mrzí" na FB - už teď mě mrzí, že někdo musel investovat několik let života do toho vychovat sebevraha, který musí být za každou cenu muck sexy. #zabijtetonežtonakladevajíčka

https://www.instagram.com/angela_nikolau/

Za Prahou skončila civilizace

14. března 2017 v 22:24 | Lady Trhan |  Adventures of my life
Když někdo nazve něco "mimopražským"... tak se mi zvedá kudla v kapse.

Koloušek

6. března 2017 v 17:15 | SE Bojim |  Philosopher's stone
Lucie bílá má nového chlapa... a 2000 lidí si obtěžovalo život tím to na facebooku nějak "hlubokomyslně" komentovat. Tak já nevím, ale záčínám mít fakt hrůzu z toho jak "spodních 10 milionů" využívá svůj volný čas.

TYL?!

3. března 2017 v 10:07 | Jáse Neznám |  Adventures of my life
To jsem takhle v sekáči a slyším za sebou, že někdo chce jít za Mrtvou nevěstu, tak shání dlouhou tylovou sukni. Měla jsem co dělat, aby nedošlo k fyzickému násilí...


Som prozřel

1. března 2017 v 19:49 | Colab Dandy |  Interesting findings
Zažila jsem nedávno prozření, při sledování youtube.
"Sakra, ten videoklip je sice jako zajímavej... ale vypadá jak reklama na plavky... prostě modelky a plavky... aha... to je reklama na plavky." #panama_stay_forever