Zeměkoule*982

16. září 2017 v 14:30 | Miss Clara |  Blah blah blah
Už asi dvě hodiny píšu email... známe se už pár let, bydlely jsme spolu a mluvily jsme o lecčem. Byly jsme si vlastně dost podobné.
Zjišťuju, že mám poslední dobou fakt problém komunikovat s lidma. Mám v hlavě bezednou černou díru, která mě pronásleduje a ničí. Stále se mi ji nepodařilo ani zahrabat nebo dostatečně uspokojivě zavřít. A když se mě pak takoví lidé ptají, jak se mám a co dělám, mám pochopitelně tendenci jim upřímně napsat, že je to nic moc a proč. Pak zjistím, že stránka textu je pryč lusknutím prstu a říkám si: "Vážně to musím být vždycky já, kdo druhým píše slohy? Proč to dělám..." A pak sedím nad jedním mailem dvě hodiny. Protože sice vím, co bych ráda napsala, ale nevím, co všechno chci ještě sdělit. Co bych měla sdělit...
Často takhle teď mažu zprávy. Byla doba, kdy jsem to brala tak, že tohle jsem halt já a takhle já komunikuju. Asi nejsem nejstručnější, ale zatím si nikdo nestěžoval, že by ho nudilo to číst, tak co no... Když se někdo zeptá, já mu prostě odpovím, po svém. Ale teď jakobych zapnula autocenzuru. Protože koho to zajímá? Koho zajímají čí problémy, lidi dneska chtějí číst jen samé veselé, nadšené a šťastné zprávy. A co ti na to vůbec napíšou? Chceš vůbec poslouchat nějaké idee o tom, jak všelijak by se ti dalo třeba pomoct. Když víš, že pomoct si můžeš jedině sama?
... Nevím. To je teď moje oblíbené slovo. Vždycky přemýšlím a pak se ten proud v jednom bodě zastaví a já už nevím. Už nevím, co s tím, co dál nebo co říct.

Koukám se na předchozí mail, co mi psala a porovnávám, jak je dlouhý. Přemýšlím, který odstavec ještě vyškrtnout, abych se dostala na stejnou délku. Moc to nejde. Vím, že je to vlastně jedno, že zrovna ona si to v pohodě přečte a nebude jít to asi vůbec vadit. Ale mě to vadí... Jako spousta věcí.


Zvykla jsem si, že nemá cenu s lidmi probírat cokoli, co se nějak dotýká mých problémů. Připadám si pak jako slaboch a zoufalec. V nejlepším případě mě lidé rovnou osočují, že jsem blbec. A tak už neumím psát ani kamarádům. Asi...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama