Únor 2018

Ujetá na váhu

26. února 2018 v 21:01 | Mistress in a Distress |  Blah blah blah
Tuhle jsem zase na něco klikla... ("nikdy na nic neklikejte") a ocitla se neúplně chtěně ve světě holek obscesivních zíráním na váhu a dojmem, že jsou hrozně tlusté, protože dneska i něco snědli.
Víte jak, já jsem opravdu tvrdě proti všem thinspo, začínajícím i pokročilým anorektičkám a jestli se mi z něčeho fakt ježí chlupy všude na těle, tak z představy, že jednou budu mít děti, které na tohle pekelné hnízdo narazí, přečtou si to a začnou to přes veškerou moji výchovnou snahu napodobovat.
Co budu povídat - žijeme v šíleném světě. Holky velikosti velryby nosí legíny a křičí do světa, jak je v pořádku cítit se dobře ve svém těle, ačkoli zabere v MHD dvě sedačky. A holky, které jsou úplně v pořádku, přestávají žrát, protože jsou přece tlusté prasnice a málo dokonalé. Není nad to se opičit po instagramu někoho podobně postiženého... A jasně, takovýc h lidí je chvála bohu menšina na obou stranách. Většina lidí miluje pizzu víc než čísla na váze, na druhou stranu zase nejsou takový prasata, aby jí jedli každý den. Fakt naštěstí.

Ale musím se přiznat, jsem bohužel ten typ člověka, který když si nějakým omylem přečte něčí jídelníček ve stylu "snídaně nic, oběd půl rohlíku a večeře nic", tak prostě jen nezakroutí hlavou a neřekne si "no kráva" a jde dál. A štve mě to, ale mě na těch holkách nějak záleží. Třeba proto, že jsem taky holka. Nevím... V realitě bych s nima třeba nechtěla mít nic společnýho, ale když tohle vidím, tak mě to hrozně svírá. Mám neskutečně špatný pocit, za něco, co mi teoreticky může být úplně u zadku.
Chtěla jsem se z toho zkrátka trochu vypsat, protože kdykoli se najdu, jak zase koukám na něco podobného, je mi prostě divně a ouvej. Vyloženě mě trápí cizí problémy. Empatie je sviňa. Co hůř - ona to není empatie, ty holky to takhle chtějí, baví je, dělá jim to dobře, že maj hlad a kdyby jen to.