Ujetá na váhu

26. února 2018 v 21:01 | Mistress in a Distress |  Blah blah blah
Tuhle jsem zase na něco klikla... ("nikdy na nic neklikejte") a ocitla se neúplně chtěně ve světě holek obscesivních zíráním na váhu a dojmem, že jsou hrozně tlusté, protože dneska i něco snědli.
Víte jak, já jsem opravdu tvrdě proti všem thinspo, začínajícím i pokročilým anorektičkám a jestli se mi z něčeho fakt ježí chlupy všude na těle, tak z představy, že jednou budu mít děti, které na tohle pekelné hnízdo narazí, přečtou si to a začnou to přes veškerou moji výchovnou snahu napodobovat.
Co budu povídat - žijeme v šíleném světě. Holky velikosti velryby nosí legíny a křičí do světa, jak je v pořádku cítit se dobře ve svém těle, ačkoli zabere v MHD dvě sedačky. A holky, které jsou úplně v pořádku, přestávají žrát, protože jsou přece tlusté prasnice a málo dokonalé. Není nad to se opičit po instagramu někoho podobně postiženého... A jasně, takovýc h lidí je chvála bohu menšina na obou stranách. Většina lidí miluje pizzu víc než čísla na váze, na druhou stranu zase nejsou takový prasata, aby jí jedli každý den. Fakt naštěstí.

Ale musím se přiznat, jsem bohužel ten typ člověka, který když si nějakým omylem přečte něčí jídelníček ve stylu "snídaně nic, oběd půl rohlíku a večeře nic", tak prostě jen nezakroutí hlavou a neřekne si "no kráva" a jde dál. A štve mě to, ale mě na těch holkách nějak záleží. Třeba proto, že jsem taky holka. Nevím... V realitě bych s nima třeba nechtěla mít nic společnýho, ale když tohle vidím, tak mě to hrozně svírá. Mám neskutečně špatný pocit, za něco, co mi teoreticky může být úplně u zadku.
Chtěla jsem se z toho zkrátka trochu vypsat, protože kdykoli se najdu, jak zase koukám na něco podobného, je mi prostě divně a ouvej. Vyloženě mě trápí cizí problémy. Empatie je sviňa. Co hůř - ona to není empatie, ty holky to takhle chtějí, baví je, dělá jim to dobře, že maj hlad a kdyby jen to.


Dneska jsem se ale fakt dopálila. Když si teda už čtete ty jejich jídelní pekla a k tomu historky z života průměrného zvráceného Čecha prostě vás musí zarazit jedna věc - ty holky mají přítele. Wau... má kluka. No dobrá, nic divného. Ale co mě fakt šokuje, že ta holka má dlouhodobě přítele, který ví očividně úplné prd o tom, že jeho drahá polovička je úplně posedlá něčím zcela na hlavu padlým, nebo je mu to jedno nebo nevim... Sorry, ale co to je za "přítele", když se po večerech ožírá na pařbách se svou holkou, zírá s ní na filmy, asi s ní teda i někam chodí nebo co ... a nemá absolutně šajn, že jeho holka by potřebovala probrat a proplesknout? V dobrém, bohužel. Co to je za vztah, když nevíš o tom druhém ani kapku o tom, že odmítá jíst. Nevim, seděla jsem na židli a fakt jsem nechápala. Jasně u nějakého povrchního teenage vztahu, kde se ti dva vidí po odpoledních a nikdy spolu nejsou celý den to možná dává ještě smysl, ale... I tak je to zvrácené jak blázen.
Neříkám, že je to jen povinností chlapa je se starat a dělat zachránce. To je oboustranný závazek vztahu, že se o druhého zajímáte a pečujete, protože jestli jste spolu jen kvůli sexu nebo společnému chlastání, tak to není vztah. Nebo ne ten, o kterém se tu asi bavíme. Ale když nemáte ponětí o životosprávě druhého, tak to je tak povrchní randění jak je to možné. Takhle nulové znalosti mají lidi po měsíci, ale ne po půl roce vztahu.

Vždycky mě ještě fascinuje, jak ty holky strašně tvrdí, že tydle kecy jsou jejich deník a nikoho jako nenabádají se tak chovat. to je milé, tak ať si udělají soukromý journal na bloggeru nebo tumblru, když neumí držet tužku a psát si deník. Opravdu vtipné sledovat, jak se tam pak v té jejich komunitě šílenců podporují. Mrazí mě z toho. To je jako kdyby se někdo řezal a druhý na to "wau, skvělý! dobře ti teče ta krev, do toho!" ... COOOO?

Jenže pak si přečtete pár jejich příspěvků a říkáte si "skvělá cesta k štíhlé linii, fakt...", protože vám dojde, že půlka těch holek sice nejí, ale když jí, tak samý pseudo-dietní věci nebo totálně vadný polotovary. Místo aby si dali ke snídani housku, vločky, ovoce... narvou do sebe nějaké cereálie aka nějakou zcela nevýživnou bombu rychlých cukrů s mlíkem. K obědu to zabijou mňaminama jako suchary a rýžový chleby apod. Zcela best jídelníček, co jsem zatím měla tu čest vidět bylo celý den nic a večer hafo chlastu. Vypít pár piv a garantuju vám, že můžete vypustit půlku jídelníčku, protože alkohol je nejlepší věc, co se týče skrytých kalorií, hned za ním je coca cola. O tom, že chlastat na lačno má dost košaté účinky asi mluvit nemusím, co?
Ok, některé možná mají pár nepotřebných kilo ale jejich řešení je úplně na hlavu padlé.

Jenže pak čtete dál a dojde vám, že život je přeci jen trochu svině. Zatím snad každá holka, u které jsem se obtěžovala zastavit dýl, na sebe práskla, že jí někdo v rodině vyčítá její vzhled a váhu. Dokonce to často vůbec nebyli spolužáci (což by člověk čekal spíš... ti ji většinou podporovali tím, že je úplně v pohodě, ať neřeší), ale prostě matka do ní denně od rána do večera kéruje, že je tlustá, že má velkou prdel, tlustý nohy... Bravo! Jestli mě něco dostává do kolen, tak je to snaha rodičů zničit si vlastní dítě svými debilními kecy. Přitom oni sami to pak nejvíc odnesou. Jejich vlastní dcera bude třeba bojovat s plodností, zdravím, klidně jim skončí na kapačkách a brečet budou hlavně oni. Znáte rodiče, oni nás mají radši, než se občas zdá.
A to je další věc - že dítě se chová jako pako a rodič to nevidí. A tím se kruh uzavírá a já doufám, že je to dobrá inspirace pro všechny z vás, kteří máte, nebo se chystáte přivést na svět další dušičku. Že pokud nebudete absolutně tušit, co vaše dítko celý den dělalo a naivně spoléhat, že jeho komentář "nic moc" znamená, že jedlo, dodržovalo hygienu, nebralo drogy, nezačlo kouřit a nemělo nechráněný sex, tak asi se pomalu začnete řítit do pekel.

Drazí rodiče, pardon, ale selhání vašich dětí je, bohužel, a nemám z toho dvakrát radost a děsí mě to, selhání hlavně vaše... A já pak kvůli vám občas musím na něco kliknout a mít pocit na zhroucení, protože mám dojem, že se světem je asi něco brutálně špatně, když holka slovo "normální" považuje za "krávo, jsi skoro tlustá, tak nežer". A trochu to chápu, ale na druhou stranu - i já mám kladný vztah k pizze a narozdíl od nich taky přítele, který není nasleplý blb, a tohle by nedopustil... a to mě asi chrání.

= pořiďte si normální přítele a jestli vás matka kéruje, odstěhujte se - přežijete ve zdraví
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama